top of page
 • Фото автораАнна Бородіна

Чому людина боїться звертатися за допомогою до психотерапевта?Один з принципів роботи психотерапії прибрати бар'єри в житті клієнта на шляху до покращення його життя. Бар'єри та страхи, які виникають на першому кроці звернення до спеціаліста є досить поширеними. Вони можуть бути викликані різними факторами, такими як :


 • Стигматизація: у суспільстві досі існує стереотип, що психотерапія - це щось для слабких або божевільних людей. Це може спричинити у людини почуття сорому або страху, що її будуть вважати ненормальною.

 • Страх засудження: людина може боятися, що психотерапевт буде негативно оцінювати її проблеми або думки. Це може бути пов'язано з негативним досвідом у минулому, коли людина відчувала засудження з боку інших.

 • Знецінення власних проблем: людина може вважати, що її проблеми не важливі або що інші мають більш серйозні причини для звернення до спеціаліста. Це може призвести до того, що людина відкладе звернення за допомогою або зовсім відмовиться від нього.

 • Неуспішний досвід: попередній негативний досвід психотерапії може також спричинити у людини страх повторення такого досвіду. Це може бути пов'язано з невідповідністю стилю роботи психотерапевта потребам людини або іншими причинами.

 • Страх змін: людина може боятися, що психотерапія призведе до змін в її житті, до яких вона не готова. 

 • Страх того, що психотерапія може не допомогти: людина може боятися, що психотерапія не дасть результатів, і вона витратить час і гроші даремно. 

 • Страх тривалої психотерапії. Багато людей бояться, що психотерапія буде тривати занадто довго і що вони не зможуть собі цього дозволити. Однак, тривалість психотерапії залежить від індивідуальних потреб клієнта і може становити різний діапазон часу. 

 • Страх відкинення. Деякі люди бояться, що психотерапевт, почувши про їхні труднощі, відмовиться працювати з ними. Однак, кваліфіковані психотерапевти є професіоналами, які пройшли навчання для того, щоб допомагати людям з різними проблемами. Вони не будуть відмовляти клієнтам, якщо мають відповідну кваліфікацію їм допомогти.

 • Страх труднощів. Психотерапевтична робота може бути важкою і вимагати від клієнта вміння співпрацювати, бути відкритим і готовим до змін. Деякі люди бояться, що у них не вистачить сил на цей шлях. Однак, психотерапевт допомагає клієнту подолати труднощі й досягти своїх цілей.

 • Страх емоцій. Психотерапія може викликати у клієнта сильні емоції, які він стримував довгий час. Деякі люди бояться, що не зможуть впоратися з цими емоціями. Однак, психотерапевт допоможе клієнту прийняти та пропрацювати свої емоції в безпечному середовищі.

 • Страх залежності. Деякі люди бояться, що, звернувшись до психотерапевта, стануть від нього залежними. Однак, психотерапевт не є заміною друзям, сім'ї або іншим важливим людям у житті клієнта. Його мета - допомогти клієнту стати більш самодостатнім і щасливим.

 • Страх процесу психотерапії. Деякі люди бояться, що не знають, як відбувається психотерапія, і що їм буде страшно наважитися на цей досвід. Однак, психотерапевт допоможе клієнту зрозуміти, як проходить психотерапія, і зробить все можливе, щоб зробити цей досвід безпечним для клієнта.

 • Страх витрат. Психотерапія може бути дорогою, і деякі люди бояться, що їм доведеться покинути психотерапію на середині дороги. Однак, існують різні варіанти оплати психотерапії, наприклад, державні програми, страхові покриття або програми соціальної допомоги.

Ці страхи можуть бути сильними та перешкоджати людині звернутися за допомогою. Однак важливо пам'ятати, що психотерапія - це ефективний метод подолання багатьох проблем, на шляху покращення життя.


Ось кілька порад, які можуть допомогти подолати ці страхи:

 • Зробіть дослідження. Перед тим, як звернутися до психотерапевта, почитайте про різні види психотерапії, щоб зрозуміти, який підхід може бути найбільш ефективним для вас.

 • Знайдіть відповідного психотерапевта. Не всі психотерапевти однакові. Обирайте психотерапевта, з яким вам комфортно та безпечно: важливо відчувати довіру та комфорт до психотерапевта. Якщо ви не відчуваєте себе комфортно з першою зустріччю, можете спробувати зустрітися з іншим психотерапевтом.

 • Почніть з малого. Зробіть перший крок: не бійтеся звернутися за допомогою. Якщо ви відчуваєте страх або тривогу, почніть з одного або двох сеансів, щоб побачити, чи підходить вам  психотерапія.

 • Будьте відкриті до змін. Психотерапія - це процес змін. Будьте готові до того, що вам доведеться працювати над собою і робити зміни у своєму житті.

Пам'ятайте, що психотерапія - це ефективний спосіб покращити своє життя. Не дозволяйте страхам і бар'єрам завадити вам отримати допомогу, яка вам потрібна.


28 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page