top of page
  • Фото автораАнна Бородіна

Кризові часи: 9 Способів Саморегуляції для Збереження Психічного Здоров'я

Під час кризових періодів, коли стрес, невизначеність і психологічний тиск можуть суттєво впливати на наше емоційне та психічне становище, саморегуляція стає надзвичайно важливою. Контроль над діями та реакціями допомагає зберегти ясність розуму, зосередженість і ефективність у важливих справах. Пошук позитивних способів розслаблення та відновлення емоційного балансу є необхідною складовою саморегуляції. Регулярна практика саморегуляції в повсякденному житті допоможе сформувати запас сил для подолання стресу та покращення реакції на нього, що сприятиме збереженню психічного здоров'я.

Ось кілька порад, які допоможуть вам щоденно тренувати саморегуляцію:


1. Знаходьте підтримку у родині та друзях.

Поділіться своїми почуттями і досвідом з близькими людьми. Вони можуть надати емоційну підтримку і допомогти вам відчути себе не самотнім. Близькість з людьми допомагає відчути себе в безпеці. 


2. Зосередьтеся на позитивних аспектах життя.

Намагайтеся щоденно знаходити хоча б один позитивний момент чи подію в своєму житті, який можна відзначити. Практикуйте вдячність за те, що вже маєте.


3. Використовуйте техніки релаксації та дихальні вправи.

Використання технік релаксації та дихальних вправ сприяє зниженню рівня стресу та активації парасимпатичної нервової системи. Глибоке дихання заспокоює тіло, змінюючи увагу з негативних думок на фізичні відчуття, що веде до відчуття спокою та релаксації.


4. Розвивайте свою емоційну компетентність.

Шукайте можливості для вивчення та розпізнавання емоцій та їх впливу на вас. Розуміння своїх емоцій допоможе вам краще управляти ними та реагувати на стресові події.


5. Шукайте професійну допомогу, якщо це необхідно.

Не соромтеся звертатися до психолога або психотерапевта для отримання підтримки та професійної допомоги в роботі зі своїми станами.


6. Працюйте над плануванням майбутніх цілей та завдань.

Створіть список майбутніх цілей і планів, які вас мотивують. Розробіть кроки для досягнення цих цілей і працюйте над ними поступово.


7. Займайтеся фізичною активністю для зняття стресу та підвищення настрою.

Регулярне заняття фізичними вправами, які вам подобаються, сприяє вивільненню ендорфінів і зняттю стресу.


8. Зберігайте режим дня та відділяйте час для відпочинку та відновлення.

Створіть регулярний розпорядок дня, який включатиме достатньо часу для сну, відпочинку та релаксації.


9. Практикуйте відчуття присутності в моменті. 

Вчіться бути присутнім у теперішньому моменті, спостерігаючи свої думки, емоції та тілесні відчуття. Впроваджуйте  такі практики щоденно потягом 2 хвилин і ви неодмінно побачите результат.


Ніколи не пізно почати дбати про своє психологічне здоров’я.

7 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page